Baterijos, elementai

Baterijos, elementai

Vienkartinės baterijos ir galvaniniai elementaiŠioje kategorijoje rasite vienkartinio naudojimo (neįkraunamas) baterijas ir maitinimo elementus. Teikiame platų asortimentą įvairių tipų, dydžių, matmenų ir cheminės sudėties produktų, todėl Jūsų patogumui išskyrėme keletą pagrindinių kategorijų, kurios padės greičiau ir paprasčiau surasti ieškomo produkto tipą.

Aiškumo ir tikslumo dėlei reiktų paminėti, jog pavadinimai "baterija" ir "elementas", nors ir vartojami kaip sinonimai, apibrėžia skirtingus produktus.

Elementais (galvaniniais maitinimo elementais) yra vadinami įrenginiai, cheminę energiją paverčiantys nuolatine elektros srove. Elementą sudaro trys komponentai - anodas, katodas (elektrodai) ir elektrolitas. Cheminiai elemento komponentai, naudojami siekiant elektrocheminės reakcijos pagalba išgauti elektros srovę, varijuoja gana plačiai, tačiau bendru apibrėžimu tokie įrenginiai, kuriuos sudaro tik minėti trys pirminiai komponentai, turėtų buti vadinami elementais. Dėl nedidelių gamybos sąnaudų ir paprasto pritaikymo, tokių įranginių paplitimas yra itin didelis, keletas populiariausių tipų: AA (R6), AAA (R03), D (R20), CR2032, LR44 (A76) ir pan.

Baterijos turėtų būti suprantamos kaip junginys, kurį sudaro 2 ar daugiau maitinimo elementai (dažniausiai sujungti nuosekliai). Kadangi, pavyzdžiui, populiariausių šarminių (mangano hidroksido) elementų reakcijos nominali įtampa yra 1,5V, siekiant suteikti pakankamą maitinimą įrenginiui, reikalaujančiam didesnės įtampos, jau reikia keletos nuosekliai sujungtų maitinimo elementų. Tokiu atveju į prietaisą gali būti montuojami keli elementai, arba, siekiant sutaupyti vietos ir sąnaudų, elementų baterija. Baterijos yra taip pat gana plačiai paplitę įrenginiai, neretai sutinkami ir buityje, pavyzdžiui: 9V (6F22) - sudaro 6 nuosekliai sujungti elementai; LR23 (23A) - baterija sudaryta iš 8 elementų ir pan.


Patikslinkite paiešką