Mikro elementai

Mikro elementai
Mikro elementai -

Mikro elementai, liaudyje neretai vadinami "tabletėmis", "sagutėmis", "monetomis" ir kitais su jų išvaizda ir matmenimis susijusiais epitetais, sutinkami galybėje prietaisų ir įrenginių, kurie nepasižymi itin dideliu energijos poreikiu.

Dėl mažo šių elementų dydžio, jų elektrinė talpa ir galimybė išskirti didesnę srovę yra labai ribotos, todėl šių elementų naudojamas apsprendžiamas pagal dvi jų pagrindines charakteristikas:

  • Nedidelė mikro elementų talpa - leidžia juos naudoti kaip atminties įtampos palaikymo šaltinį įvairiuose kompiuteriuose ar pramoniniuose įrenginiuose, arba kaip elektros energijos šaltinį itin mažos galios įrenginiuose, kaip skaičiuotuvai, elektroninės svarstyklės, eksponometrai ir kt.
  • Itin nedideli matmenys - suteikia galimybę juos panaudoti įvairiuose mažos galios nešiojamuose įrenginiuose, kur itin aktualus yra prietaiso dydis ir svoris, pavyzdžiui klausos aparatai, įvairūs pulteliai, rankiniai laikrodžiai ir pan.

Pagal cheminę sudėtį yra išskiriami trys pagrindiniai šių elementų tipai: šarminiai (mangano hidroksido), sidabro oksido ir cinko-oro.

Taip pat prie mikro elementų būtų galima priskirti ir diskinius ličio CR serijos elementus


Patikslinkite paiešką