Nepertraukiamo maitinimo šaltiniai (UPS)

Nepertraukiamo maitinimo šaltiniai (UPS)

Nepertaukiamo maitinimo šaltiniai (buityje vadinamieji UPS-ai) - įrenginiai, skirti apsaugoti elektros įrangą nuo energijos tiekimo sutrikimų. UPS sistemose yra naudojamas akumuliatorius, kurio sukaupta elektros energija yra panaudojama užtikrinti nepertraukiamam energijos tiekimui nutrūkus elektros tiekimui iš tinklo. Šie įrenginiai atlieka dvi pagrindines funkcijas:

  • Apsaugo įrangą nuo įtampos svyravimų - laikinų įtampos šuolių bei kritimų;
  • Užtikrina elektros energijos tiekimą laikinai dingus elektros tiekimui iš elektros tinklo
Pagal nepertraukiamo maitinimo šaltinio architektūrą yra išskiriami trys tipai:

  • "Off-line" - elektros energija normaliu darbo režimu yra tiesiogiai perduodama iš elektros tinklo, o prasidėjus įtampos svyravimams ar nutrūkus elektros tiekimui iš tinklo, maitinimo šaltinis yra mechaniškai  perjungiamas prie UPS įrenginio inverterio. Tokiu būdu akumuliatorius nėra nuolatinės apkrovos būsenoje ir tarnauja gerokai ilgiau.
    Tokio perjungimo laikas gali trukti iki 10ms, todėl tokia sistema nerekomenduojama itin jautrių įrenginių apsaugai, tačiau daugeliui buitinės elektronikos įrenginių toks trumpas elektros tiekimo sutrikimas yra saugus.
  • "Online" technologija veikia dvigubos konversijos principu - iš elektos tinklo gaunama srovė konvertuojama į DC srovę (akumuliatoriaus matininimui), o iš jos vėl konvertuojama į AC įrangos maitinimui.
    Tokiu būdu energijos tiekimas yra atstatomas praktiškai be uždelsimo, išvelgiama harmoninių iškraipymų, todėl "online" sistemos yra tinkamos itin energijos tiekimo nukrypimams jautriems įrenginiams.
  • "Line-interactive" technologija yra "off-line" ir "online" sistemų kombinacija - inverteris atlieka dvi funkcijas: esant normaliam energijos tiekimui iš tinklo krauna akumuliatorių bei kontroliuoja išeinančią įtampą (AVR - automatic voltage regulation), o nutrūkus elektros tiekimui - veikia kaip įprastinis "offline" inverteris. Tokiu būdu įrangai šis veikimo pricipas yra panašus į "online" technologiją.

IPS 15W nepertaukiamo maitinimo šaltinis maršrutizatoriams
45.00€ Be mokesčių: 37.19€
Tinkamas naudoti:Maršrutizatoriams, tinklo adapteriams, stebėjimo kameromsGalia: 15WĮėjimo įtampa: 100V – 240V ACĮėjimo ..
IPS 15W nepertaukiamo maitinimo šaltinis maršrutizatoriams su PoE
52.00€ Be mokesčių: 42.98€
Tinkamas naudoti:Maršrutizatoriams, tinklo adapteriams, stebėjimo kameromsGalia: 15WĮėjimo įtampa: 100V – 240V ACĮėjimo ..
IPS 18W nepertaukiamo maitinimo šaltinis maršrutizatoriams
32.00€ Be mokesčių: 26.45€
Tinkamas naudoti:Maršrutizatoriams, tinklo adapteriams, stebėjimo kameromsGalia: 18WĮėjimo įtampa: 12V DC, max 2A (maiti..
IPS 30W nepertaukiamo maitinimo šaltinis maršrutizatoriams
54.00€ Be mokesčių: 44.63€
Tinkamas naudoti:Maršrutizatoriams, tinklo adapteriams, stebėjimo kameromsGalia: 30WĮėjimo įtampa: 100V – 240V ACĮėjimo ..
IPS 30W nepertaukiamo maitinimo šaltinis maršrutizatoriams su PoE
61.00€ Be mokesčių: 50.41€
Tinkamas naudoti:Maršrutizatoriams, tinklo adapteriams, stebėjimo kameromsGalia: 30WĮėjimo įtampa: 100V – 240V ACĮėjimo ..
IPS 360W 600VA Line-interactive nepertaukiamo maitinimo šaltinis
67.00€ Be mokesčių: 55.37€
Tinkamas naudoti:Nedidelės galios telekomunikacijų sistemoseStaliniuose kompiuteriuoseStebėjimo, apsaugos ir praėjimo ko..
Rodoma nuo 1 iki 6 iš 6 (1 puslapių)